Dotace

Kotlíkové dotace a Zelená úsporám

Vyměňte starý kotel za tepelné čerpadlo a získejte dotaci ve výši až 130 000 Kč.

Vše vyřídíme za Vás!!!

KOTLÍKOVÉ DOTACE

Nová Kotlíková dotace bude určena pro fyzické osoby, které provozují kotel na tuhá paliva domácí výroby, či první nebo druhé emisní třídy.

V současné chvíli probíhá již 4. vlna kotlíkových dotací, která bude spuštěna dne 13.6.2022!!!

Výše dotace na tepelná čerpadla v programu 4. vlny kotlíkových dotací bude 180.000,-  + příspěvek kraje (MS kraj +7.500,-) + případný příspěvek obce.

NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT PRO BLIŽŠÍ INFORMACE!

Na kotlíkové dotace budou mít nárok automaticky pouze domácnosti složené z důchodců. 

U ostatních žadatelů bude nově rozhodující příjem celé domácnosti trvale obývající nemovitost, ve které bude zdroj tepla vyměněn. Tvoří-li Vaši domácnost např.: 2 dospělí a 2 děti, pak roční čistý příjem Vaší domácnosti nesmí přesáhnout 4 x 170.900 Kč, tj. 683.600 Kč, přičemž příjmy dětí a studentů se do limitu nepočítají. Dokládat se budou příjmy za rok 2020. více informací o kotlíkových dotací zde: https://lokalni-topeniste.msk.cz/

 

Jsme schopni Vám s touto dotací pomoci, či vyřídit za Vás dle dohody! Obraťte se na nás pro další informace! Dotační stránky kotlíkových dotací Moravskoslezského kraje zde: https://lokalni-topeniste.msk.cz/

Bližší info o připravovaných dotacích:

ZELENÁ ÚSPORÁM

Nová zelená úsporám 2021+ je určena pro fyzické osoby, které provozují kotel na tuhá paliva domácí výroby, či první nebo druhé emisní třídy, lokální topidlo, nebo elektrokotel.

Dotace z programu Nová zelená úsporám 2021+ je určena těm, kteří mají jako původní zdroj lokální topidla – kamna (bez připojení na radiátory), nebo elektrické vytápění, nebo také kotel na tuhá paliva nesplňující 3. emisní třídu a nesplňují podmínky pro získání výhodnější kotlíkové dotace.

Dotace bude vyhlášena již dne 12. října 2021!!!

NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT PRO BLIŽŠÍ INFORMACE!

Výše dotace na tepelná čerpadla vzduch-voda je pro rodinné domy ve výši 80.000,- (čerpadlo pro topení) nebo 100.000,- (čerpadlo pro topení a ohřev TUV). Pro některé kraje je připraveno také finanční zvýhodnění. Pro MS kraj platí zvýhodnění + 10%.

Jsme schopni Vám s touto dotací pomoci, či vyřídit za Vás dle dohody! Obraťte se na nás pro další informace!

Více na stránkách programu státního fondu životního prostředí:

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás.