Dotace

Kotlíkové dotace a Zelená úsporám

Vyměňte starý kotel za tepelné čerpadlo a získejte dotaci ve výši až 110.000 Kč (Zelená úsporám), nebo 187.500,- (Kotlíková dotace MS kraj).

Vše vyřídíme za Vás!!!

KOTLÍKOVÉ DOTACE

Kotlíková dotace je určena pro fyzické osoby, které provozují kotel na tuhá paliva domácí výroby, či první nebo druhé emisní třídy.

V současné chvíli běží již 5. vlna kotlíkových dotací, která však bude končit již 30.8.2024!!!

Výše dotace na tepelná čerpadla v programu 5. vlny kotlíkových dotací činí 180.000,-  + příspěvek kraje (MS kraj +7.500,-) + případný příspěvek obce.

NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT PRO BLIŽŠÍ INFORMACE, RÁDI VÁM DOTACE ZDARMA ZAJISTÍME!

Kdo má nárok na kotlíkovou dotaci? Domácnosti, ve kterých:

 – Žadatel a všichni členové jeho domácnosti* pobírají ke dni podání žádosti o dotaci starobní důchod nebo invalidními důchod 3. stupně

nebo

– Žadatel nebo jiný člen domácnosti v období od 1. 1. 2022 do doby podání žádosti o dotaci pobíral příspěvek na bydlení (není nutné, aby jej pobíral po celou dobu).

Jsme schopni Vám s touto dotací pomoci, či vyřídit za Vás dle dohody! Obraťte se na nás pro další informace! Dotační stránky kotlíkových dotací Moravskoslezského kraje zde: https://lokalni-topeniste.msk.cz/

ZELENÁ ÚSPORÁM

Nová zelená úsporám 2021+ je určena pro fyzické osoby, které provozují kotel na tuhá paliva domácí výroby, či první nebo druhé emisní třídy, lokální topidlo, nebo elektrokotel.

Dotace z programu Nová zelená úsporám 2021+ je určena těm, kteří mají jako původní zdroj lokální topidla – kamna (bez připojení na radiátory), nebo elektrické vytápění, nebo také kotel na tuhá paliva nesplňující 3. emisní třídu a nesplňují podmínky pro získání výhodnější kotlíkové dotace.

Dotace byla vyhlášena již dne 12. října 2021 a bude pokračovat cca do roku 2027.

NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT PRO BLIŽŠÍ INFORMACE!

Výše dotace na tepelná čerpadla vzduch-voda je pro rodinné domy ve výši 80.000,- (čerpadlo pro topení) nebo 100.000,- (čerpadlo pro topení a ohřev TUV). Pro některé kraje je připraveno také finanční zvýhodnění. Pro MS kraj platí zvýhodnění + 10%.

Jsme schopni Vám s touto dotací pomoci, či vyřídit za Vás dle dohody! Obraťte se na nás pro další informace!

Více na stránkách programu státního fondu životního prostředí:

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás.